Hjem Mennesker Unødvendig aprilsnarr om elbiler
Logg inn

Norsk Elbilforening

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Hjem Mennesker Unødvendig aprilsnarr om elbiler

Unødvendig aprilsnarr om elbiler

E-post Skriv ut PDF

FinansavisnarrenI dagens utgave av Finansavisen spres det usikkerhet om elbilenes adgang til kollektivfeltet. Dette anser Norstart - Norsk Elbilforening som nok et av Trygve Hegnars ufine angrep på elbilene.

Vi har sett oss lei på Trygve Hegnars relativt kunnskapsløse ledere om den norske elbilpolitikken. Ryktene vil ha det til at hans besettelse skyldes datterens drøm om å få en rosa Buddy.

Elbilen er en underdog i bilmarkedet. Derfor vokter Norstart - Norsk Elbilforening om vår lille kjæledegge og reagerer sterkt når denne utsettes for, noe  som vi brukte halve dagen på å forstå, denne uskikken som vi har i Norge hver 1.april. Aprilsnarr kalles det visst. Hva nå det betyr.

Norstart - Norsk Elbilforening vil nå sette på den politiske agendaen at elbiler skal fredes for aprilspøk. Vi tror at det skal være mulig å samle et tverrpolitisk flertall for dette. Så entusiastiske er norske politikere for elektrifisering av veitransporten.

Imidlertid inneholder denne såkalte «morsomheten» i Finansavisen en reell nyhet vi setter pris på. Nå er det ikke lenger kun en interesseorganisasjon for elbiler i Norge. Den nystartede «Elbilforeningen Norge» ønskes velkommen inn i bransjen. Men som generalsekretær i Norstart - Norsk Elbilforening, Rune Haaland, understreker da vi spør han om denne nyheten:

- For å bli Norges viktigste bilorganisasjon, er det ikke nok å finne på mer fiffige stillingstitler enn hva vi allerede har i den nær tjue år gamle, opprinnelige norske elbilforeningen - Norstart. Noen vil kanskje tro jeg er misunnelig på tittelen generaldirektør, men jeg vil minne på at selv de mektigste stater, som f.eks. tidligere Sovjetunionen, foretrakk å ha en generalsekretær som en av lederne, ikke generaldirektør.

- Dessuten har Norstart allerede trukket det lengste strået i rivaliseringen med vår nye konkurrent. Gjennom våre gode forbindelser med vår Thinkkjørende kronprins, har vi fått bekreftelse på at han nå stiller som vår beskytter. Derfor vil Norstart på førstkommende årsmøte 25.mai, endre navn til den «Kongelige Norske Elbilforening».

Du må likevel innrømme at det ikke bare er tittelen som kan vekke misunnelse, men også navnet på den ledende personen, som skal ha ros for at han uttaler seg riktig fornuftig?

- Joda, det er imponerende av vedkommende heter Frode Strøm. Vi antar at dette er broren til den kjente Kjell Strøm som i 2009 var daglig leder i Elbil Norge. Om det er blitt slik i bransjen, og at det er slik at det store flertallet i medlemsorganisjonen Norstart ønsker at generalsekretæren skal ha et litt mer fengende navn, så kan jeg bøye meg for det. Men det må jeg si, for meg er det også viktig å presisere hvor vi får energien fra. Så jeg vil nok velge et mellomnavn i tillegg og derfor kalle meg Rune Fornybar Strøm. Jaja, de nye visittkortene får lages til uka.

Siden det ikke er 1.april lenger - gjør vi for ordens skyld oppmerksom på at vår artikkel selvfølgelig også er aprilsnarr.

Finansavisnarren

Bookmark and Share
 

Legg til kommentar


Sikkerhetskode
Vis ny kode